• Zarejestrowanych graczy: 827
  • Brak graczy w grze




MMORPG Top50
Gry w przegl±darce

Stare słońce leniwie rozpoczęło swoją wędrówkę wyłaniając się już zza horyzontu. Ciemność niechętnie zaczęła ustępować blaskowi, który już lekko oświetlał pobliskie mury miasta. Strudzony całonocną wędrówką z ulgą witasz ten obraz z nadzieją na ciepły posiłek i jakieś miejsce do spania. Przemoczone deszczem ubranie klei się do ciała a zmęczone wypatrywaniem zagrożenia oczy niemal już same zamykają się z wysiłku. Brama miejska otwiera się…

Na całym świecie nie brakuje fanów fantastyki. Tworzący ją autorzy cieszą się niemałą popularnością a tworzone przez nich światy to dla wielu wymarzony dom. W końcu któż z nas nie marzył by poznać Minas Tirith ze Śródziemia, czy też nie wcielić się z Elminstera? Jeśli i wy zaliczacie się do nich to widniejący w waszej wyszukiwarce adres pozwoli wam spełnić marzenia...

Marzy ci się chwała? Pragniesz walczyć ze złem? A może wprost przeciwnie – chcesz być jednym ze złych, przed którymi drżą całe narody i którego imię budzi taki strach, że wielu boi się je w ogóle wypowiadać? Zamiast miecza wolisz może magię? Ciągle nie? To może wolisz grać jako rzemieślnik, który co prawda odstaje od innych w walce, ale dostarcza pozostałym potężnych broni i magicznych pancerzy? Zapewne znasz już odpowiedź i wybierzesz jedną ze ścieżek wypełniając formularz rejestracji.

Zadajesz sobie jednak pytanie – czym jest Faerun Game? Otóż zalicza się on go gier typu MMORPG (ang. Massively-Multiplayer Online Role Playing Game), gdzie grać ze sobą może naprawdę duża liczba graczy. Działanie zapewnia oparcie na silniku Vallheru, który dzięki licznym modyfikacjom wprowadzonym przez naszych programistów znacznie odróżnia tę grę od innych i czyni ją unikatową.

- Karczmarzu, piwa – wołasz od progu chcąc nasycić spragnione gardło.
- Nie chcemy tu takich jak ty – odzywa się jeden z siedzących przy stole mężczyzn.

Przede wszystkim nie nastawiaj się tu zaawansowane efekty graficzne. Można rzec, że grafiki po prostu…nie ma. Liczy się tylko nasza wyobraźnia, która pozwala nam tworzyć bardziej lub mniej rozbudowane opisy. Mają naprowadzić nas i pomóc wczuć się w sytuację.

Jednak nie jest to wada, jeśli wspomnimy o braku ograniczeń! Możesz rozwijać swoją postać tylko fabularnie, a w kwestii mechaniki osiągnięcie 100 czy 200 poziomu jest jak najbardziej możliwe! Wciąż mogą rosnąc nasze moce i atrybuty, wciąż możemy znaleźć lepszy ekwipunek.

Nazwa gry zobowiązuje. Oddajmy Ci możliwość rozpoczęcia przygody w sławnych Wrotach Baldura i niczym nieskrępowanego podróżowania po Wybrzeżu Mieczy. Niedawno pojawiła się też dzika wyspa na północy, Ruathym, której niebezpieczeństwa stanowić mają wyzwanie dla najdzielniejszych i najsilniejszych mieszkańców naszego świata.

- Czymże wam wadzę ? – odpowiadasz wyraźnie zbity z tropu tak chłodnym przyjęciem przez miejscowego.
- Łamiesz nasze zasady. Tylko czekać, aż zgarną cię strażnicy…

W każdej z gier obowiązuje system nakazów i zakazów, które razem stanowią prawo krainy. Kodeks Faerunu wyraźnie określa zakazane zachowania oraz kary w przypadku ich popełnienia. Nad wykonywaniem prawa czuwają władcy oraz podlegli im urzędnicy – gracze, którzy wpierw nas proszą o zaprzestanie nieuczciwych działań, by potem móc nas nawet wtrącić do lochów, by w końcu móc nas z gry usunąć. Nie chcę tu nikogo skarżyć, więc o ile zachowujesz się zgodnie z przyjętymi normami o tyle zatarg z władzą ci nie grozi.

Cenimy sobie zdanie i pomysły innych graczy, dlatego dzięki porozumieniu z portalem GameExe, które udostępniło nam część swojego forum, możesz mieć wpływ na przyszły wygląd gry. Tam powstaje wiele pomysłów, tam też zgłaszamy błędy czy zażalenia mogąc liczyć się z tym, że znajdziemy poparcie bądź pomoc. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś stworzył dla gry podziemia, po których będą potem mogli chodzić inni gracze. Za wkład w rozwój gry czekają nagrody.

Siadasz w końcu przy stole obok tajemniczego mężczyzny. Zadziwiające, jak jeden kufel potrafi zmienić nastawienie drugiej osoby.
- Twoje zdrowie, jakkolwiek się nazywasz…

Pamiętaj, że grę tworzą ludzie. Grając w Faerun Game możesz poznać ludzi z całego kraju, a nawet i spoza Polski. Nawiążą się nici sympatii, zaś wspólne sesje i walki w ramach gildii wzmocnią twoje poczucie przynależności do jakiejś społeczności.

Nie wiem co tu jeszcze robisz. Faerun wciąż czeka na swojego bohatera!

Oznaczenia nie są oznaczeniami PEGI.

Gra od 16 roku życia Gra zawiera elementy przemocy Gra zawiera elementy erotyki W grze używane są słowa wulgarne
© 2007-2013 Społeczność Faerun.
Część nazw własnych w krainie jest używanych na zasadach OGL © Wizards of the Coast, Inc.